Tylko dla kobiet,  Uncategorized

Aspekt wiedźmy w kobiecie

„Wiedźma” dla mężczyzny

Mam ostatnio dość często do czynienia z mężczyznami, którzy zostali pokrzywdzeni przez Kobiety, odrzuceni w brutalny sposób lub wykorzystani. Trudno im ponownie wejść w związek i znów zaufać. Za każdym Razem, spotykają takie, które manipulują nimi lub wykorzystują w jakiś sposób, potwierdzając przez ich przekonanie, że wszystkie to: manipulantki i dziwki.

Stając się dla nich ofiarą i łatwym łupem sami wchodzą w rolę kata i koło się zamyka. Bawią się nimi, prowadzą grę i często dają do zrozumienia, że są głupie i gorsze od nich. Widzą kobiety jako te, które mają negatywny wpływ na ich życie, jako te, które przesądzają o ich losie, począwszy od babci, matki, kochanki, żony itd. Kilkakrotnie spotkałam się ze stwierdzeniem: „Ona jest jak taka wiedźma”. „Ma coś w oczach, czego się boję i co mnie niepokoi”.

Kobiety „Wiedźmy” są widziane przez mężczyzn w negatywie, jako niszczycielki, mające moc, które „rujnują im życie”, które wręcz maja działanie destrukcyjne, to straszliwe matki i boginie chaosu.

Pozytywny aspekt

Wiedźma pojawiająca się mężczyźnie we śnie, wzywać może do zwrócenia uwagi na jej pozytywne aspekty.

Wielu z nich pożąda je, a jednocześnie ucieka od nich. Są symbolem: mądrości, płynącej z wnętrza i trudnych często doświadczeń, intuicji, siły,  ale i dzikości. Ta dzika natura przejawiająca się również w seksualności budzi w mężczyznach strach. Przed tymi, którzy boją się siły kobiet, stoi duże wyzwanie. Często nieświadomi ich mądrości nie wiedzą, że podporządkowując się wpływowi „kobiecie wiedźmy” mogliby czerpać siłę i wiedzę, którą one posiadają.

Kobieta „wiedźma” – mądra, w pozytywie wydobywa sama z mężczyzny nie tylko mądrość, ale siłę. Dla Niej samej to znacząca i trudna rola, bowiem dzięki swej intuicji i mądrości może pomóc takiemu mężczyźnie uwierzyć w bezinteresowną miłość i lojalność oraz odszukać w nich zdrowy obraz Kobiety – bogini. Kobietą z aspektem „wiedźmy” nie jest łatwo sterować, dlatego często pozostają w życiu same, nierozumiane i postrzegane jako niezależne.

LSoulFree

Zajęcia z dziećmi i dorosłymi traktuję jako podpowiedzi do nieustannego odkrywania samej siebie. Nie ma dla mnie sytuacji bez wyjścia. Zawsze staram się znaleźć takie rozwiązanie, aby osoba, z którą współpracuję odnalazła swoje atuty i mocne strony. A ponieważ jestem świadoma również swoich wad i impulsywności w kontakcie z drugim człowiekiem poznaję siebie i ukierunkowuję moje niedoskonałości, by osiągnąć biegun pozytywny. 🙂 Lubię wchodzić w sytuacje nowe, które są dla mnie wyzwaniem, ponieważ jako osoba emocjonalna odkrywam siebie w nowych doświadczeniach. Dlatego moje motto to: „To czego się lękasz jest Twoim powołaniem”

2 komentarze

  • Iza

    Bo faceci boją się silnych kobiet. Ale mimo wszystko warto być silną i otaczać się takimi ludźmi, którzy to wspierają. Wtedy będziemy bardziej szczęśliwi.

  • Lidia

    Iza, warto taką być i nie ulegać tym, którzy z lęku uciekają przed taką kobietą. Wcześniej czy później, albo pozostawią ją samą, albo zaczną ją niszczyć, przerzucając swoją frustrację i obwiniając ją o jej NATURĘ.

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub też krytyczne i odmienne stanowisko od przedstawionego - zachęcam Cię do podzielenia się za mną :)

%d bloggers like this: