Studio Tatuażu

Ciało igłą malowane

Dziś malowanie ciała, na kolorowo, czarno, tuszem w formie tatuażu stało się bardzo modne. Nawet kobieta z dużymi malowidłami nie wzbudza wyjątkowych sensacji.

Tatuaże w przeszłości

Nabierały rozmaitego znaczenia i pełniły różne funkcje.

  • stanowiły ochronę przed złymi mocami;
  • funkcję ozdobną;
  • były wykonywane prostytutkom i więźniom;
  • kojarzone z niewolnictwem;

Wykonywali je pierwsi chrześcijanie i ludzie religijni. W wielu kulturach jednak, znakowanie ciała poprzez tatuaż było niedopuszczalne i źle kojarzone, a dla rodziny wręcz haniebne.

Dziś, wiele się zmieniło i tatuaż na ciele traktuje się jako formę ozdoby.

Estetycznie wykonane, subtelne, malują ciało, zdobią i… mają również znaczenie symboliczne.

Uzależnienie

Jak wiele innych działań, wykonywanie tatuażu może uzależnić i zaczynając od jednej róży na przedramieniu za chwilę można mieć cały bukiet w różnych częściach ciała. 🙂 Należy więc – jak ze wszystkim – zachować umiar.

Moje „przymiarki” do wykonania tatuażu trwały prawie dwa lata. Wiedziałam, że kiedyś to nastąpi. I tyle czekałam na odpowiedni moment, pomysł… osobę. A kiedy wszystkie ku temu sprzyjające okoliczności się zbiegły, wiedziałam, że symbol będzie dla mnie osobliwy i znaczący w życiu. Nie wiedziałam jednak, że autorką tatuażu będzie dobra znajoma z przeszłości.

Dla osób, które zechcą „zaszaleć” i skorzystać z usług, z czystym sumieniem mogę polecić Studio  – Chmielewska.Design

Możecie liczyć na profesjonalizm, zaangażowanie i serdeczną atmosferę.

🙂

 

 

 

 

 

Zajęcia z dziećmi i dorosłymi traktuję jako podpowiedzi do nieustannego odkrywania samej siebie. Nie ma dla mnie sytuacji bez wyjścia. Zawsze staram się znaleźć takie rozwiązanie, aby osoba, z którą współpracuję odnalazła swoje atuty i mocne strony. A ponieważ jestem świadoma również swoich wad i impulsywności w kontakcie z drugim człowiekiem poznaję siebie i ukierunkowuję moje niedoskonałości, by osiągnąć biegun pozytywny. 🙂 Lubię wchodzić w sytuacje nowe, które są dla mnie wyzwaniem, ponieważ jako osoba emocjonalna odkrywam siebie w nowych doświadczeniach. Dlatego moje motto to: „To czego się lękasz jest Twoim powołaniem”

2 komentarze

  • Lidia

    Dziś inaczej podchodzi się do tatuowania. To pewien nurt w modzie powiedziałabym i sposób zdobienia ciała. Nie wszyscy się z tym zgodzą. Ja jednak uważam, że jeżeli mam ochotę, to dlaczego sobie odmawiać. Pamiętać jedynie należy, by podejść do tego trzeźwo: przemyśleć symbol, wybrać estetyczne i wiarygodne studio i co najważniejsze, wybrać odpowiednią osobę. Może to być ktoś początkujący, ale za to posiadać wrażliwość, empatię i zmysł artystyczny, czego niestety nie mają czasem „wyrafinowani” tatuaorzy” z wieloletnim doświadczeniem.. 🙂

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub też krytyczne i odmienne stanowisko od przedstawionego - zachęcam Cię do podzielenia się za mną :)

%d bloggers like this: