Dział żeński

Odkryj w sobie Boginię

Boginie to kobiety, kojarzone prawie zawsze z naturą.

Znamy je z literatury, podań i legend. Utożsamiamy się z nimi czasem i szukamy w nich inspiracji.

Moja bogini, którą poznawałam i która w jakiś sposób była mi bliska to Atena. W niej odnalazłam symbole, które pomagają mi dotrzeć do mojej prawdziwej natury: mądrość, sztuka, sprawiedliwość w walce.  Bogini bowiem to kobieta, która żyje nie tylko w zgodzie z przyrodą, ale z tą swoją naturą wewnętrzną – duchową… Wykorzystuje skłonności, odruchy i potrzeby do tego, by być mistrzynią w dziedzinie leżącej w jej naturze.

Bogini przychodzi zazwyczaj na świat w niecodziennych okolicznościach i miejscach, z atrybutami przynależnymi jej misji i powołaniu, które będzie realizować. Jej cechy osobowości, wygląd wyznaczają jej kierunek działania i kreacji.

Nie ma chyba kobiety, która nie chciałaby, choć w jakimkolwiek aspekcie jej dorównać.

Podziwiamy w nich:

  • Smukłą sylwetkę i powab
  • Urodę i czar
  • Sposób uwodzenia i poruszania się
  • Mądrość
  • Wierność
  • Ducha walki…

Ale nade wszystko pewną doskonałość, bycie idealną w dziedzinie i aspekcie po których inni ją rozpoznają i z którym będą utożsamiać.  Czyli swego rodzaju „matrycę”, która nadała kształt, formę i która określa jako boginię, mistrzynię.

Jak rozpoznać Ją w sobie?

Warto wrócić do swoich narodzin, dzieciństwa i zobaczyć siebie. Zapytać rodziców, jakim dzieckiem byłaś.

  • Co Cię wyróżniało spośród innych dzieci?
  • Jak się zachowywałaś?
  • Jakie zajęcie Cię pochłaniało?

Kiedy jesteśmy z natury ciekawskie, interesuje nas wiele dziedzin, jesteśmy wszechstronne… Może to być błogosławieństwem.

Ale niekiedy prowadzi do zachłystywania się każdą nową dziedziną, co w efekcie prowadzi do rozpraszania swoich atutów i mocnych stron.  Kręcimy się w kółko i nie potrafimy odnaleźć jednej drogi, jednego kierunku, w którym predyspozycje z dzieciństwa, cechy dane „odgórnie”  z mocy posiadania w sobie tej iskry Boskiej nie mogą zostać ukierunkowane i prawidłowo spożytkowane. Bogini to kobieta, która ma władzę i panuje: nad swoimi popędami, pragnieniami, które jej nie służą, emocjami, które „spalają”. Tak. Ma moc panowania.

Boginią może być każda z nas. I to tylko od Ciebie zależy, czy będziesz miała odwagę wrócić do miejsca, w którym zagubiłaś kierunek i spojrzeć ponownie, co takiego czyni czyni Cię Boginią – doskonałą i idealną i która jest Wam z jakiegoś powodu bliska.  🙂

 

To mój punkt widzenia i moje doświadczenia. Pamiętaj! Nie musisz się ze mną zgadzać :) Zapraszam zatem do dyskusji.

%d bloggers like this: