Porady,  Uncategorized

Porady

Niezależnie od:

  • problemu z jakim się zmagasz;
  • od relacji, w której żyjesz;
  • i osób, które Cię otaczają

może towarzyszyć Ci lęk, że utracisz coś z Siebie, stracisz oparcie w Sobie, a wszyscy będą oczekiwać określonego zachowania dostosowanego do konkretnej osoby lub sytuacji. Może walczysz całe życie, by udowodnić swoje racje, uzyskać zauważenie i akceptację lub wyjść z toksycznej relacji. Być może przyjmujesz drugą skrajność – poddajesz się i odkształcasz Swoje Ja, by znaleźć spokój – pozorny, bo Twoja DUSZA traci „charakter”.

Sposób na świadome przeżycie doświadczenia, świadomą komunikację, „przytomne” życie, bez ciśnienia i zagubienia Swojej Tożsamości jest jeden.

Zbudowanie w Sobie oparcia i swojej racji. Może przekształcenie zasad, które do tej pory skutecznie Cię ograniczały, zamiast wspierać.

Aby tego dokonać, Twój świat wewnętrzny powinien być stabilny, jak dom, zbudowany na skale i trwałym fundamencie. Jeśli uda Ci się tego dokonać, to nawet jeśli przyjdzie burza lub wiatr, przeciwności losu i niechęć do Ciebie wszystkich wkoło – Twoja wiara i pewność pozostanie niezachwiana.

Co mogę Państwu zaoferować?

Jeżeli czujesz, że pozwalasz innym na ingerencję w Twoje wybory…

Nie potrafisz podjąć decyzji…

Nie wiesz już sama kim jesteś i jaki masz cel…

Zapraszam do rozmowy i refleksji nad Twoimi potrzebami.

Nie lubię i nie chcę nazywać się terapeutką, nauczycielką… Moja wiedza tylko w niewielkim stopniu pochodzi z internetu.

Zdobywałam ją uczestnicząc w szkoleniach i seminariach, a poparta jest doświadczeniem we wspieraniu tych, którzy chorują, mają problemy osobiste, poczucie zagubienia i niepewności. Spektakularnym dla mnie i mojego otoczenia jest fakt całkowitej recesji guza mózgu u mojego męża, osiągnięcie harmonii w stwardnieniu rozsianym. To pojedyncze przypadki, które dla mnie również były zaskoczeniem i nauką.

Proszę pamiętać, że wsparcie osoby, która towarzyszy w trudnych doświadczeniach jest niezwykle ważne, jednak to, czy nastąpi poprawa i cel zostanie osiągnięty zależy w większym stopniu od tego, który pomocy potrzebuje.

Zapomniałam dodać najważniejszą rzecz – poddanie woli Stwórcy.

Zróbcie tyle ile możecie, dajcie z siebie wszystko, ale nie zapominając o tym, który jest Dawcą Życia. 🙂

Czas wglądu w Siebie, w którym Ci towarzyszę oraz tempo, ustalasz sam(a).

Odwagi 🙂

 

 

Zajęcia z dziećmi i dorosłymi traktuję jako podpowiedzi do nieustannego odkrywania samej siebie. Nie ma dla mnie sytuacji bez wyjścia. Zawsze staram się znaleźć takie rozwiązanie, aby osoba, z którą współpracuję odnalazła swoje atuty i mocne strony. A ponieważ jestem świadoma również swoich wad i impulsywności w kontakcie z drugim człowiekiem poznaję siebie i ukierunkowuję moje niedoskonałości, by osiągnąć biegun pozytywny. 🙂 Lubię wchodzić w sytuacje nowe, które są dla mnie wyzwaniem, ponieważ jako osoba emocjonalna odkrywam siebie w nowych doświadczeniach. Dlatego moje motto to: „To czego się lękasz jest Twoim powołaniem”

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub też krytyczne i odmienne stanowisko od przedstawionego - zachęcam Cię do podzielenia się za mną :)

%d bloggers like this: