Potrzeby Ciała - Choroba

Zdrowie to harmonia

„Medycyna czasów dzisiejszych”

Wielu z nas skłania się dziś ku teorii, że choroba nie jest karą a ciało same z siebie nie może się rozchorować. Choroba jest wynikiem przeżywanego stresu, zakłóconej harmonii, wynikiem konfliktu i braku Miłości. Jesteśmy coraz bardziej świadomi przyczyn powstawania dolegliwości. Fakt ten powoduje, że wśród ludzi panuje skłonność do samoleczenia, poprzez samouświadomienie, medytacje i wiele innych tworzących się technik.

Często niestety metody alternatywne odwracają uwagę od potrzeb ciała, a to przecież ono potrzebuje pomocy i woła o uwagę.

Dlaczego uświadomienie nie zawsze działa?

Uświadomienie konfliktu, który wywołuje dyskomfort w ciele, chorobę nie zawsze odwraca skutki i prowadzi do uzdrowienia. 

  • Czasami odkrycie przyczyny wymaga odwagi, by skonfrontować się z bólem dzieciństwa i przeszłości.
  • A czasami nie pamiętamy, nie wiemy i nie potrafimy zobaczyć trudnych zdarzeń.
  • Niekiedy konflikt trwa bardzo długo, co skutkuje silnym zakorzenieniem choroby w ciele.
Harmonia pięciu ciał

Aby na poziomie ciała zaistniała pozytywna zmiana i trwale ustąpiły objawy choroby, przemianie muszą ulec wszystkie pięć ciał człowieka.

W moim ebooku „Mój mąż – mój anioł” opisałam drogę powrotu do zdrowia mojego męża. Choroba poważna, bo guz mózgu – glejak – całkowicie się cofnęła. Nie mieliśmy wówczas pojęcia, że tak naprawdę dokonaliśmy wówczas zmian w swoim życiu na wszystkich jego poziomach. 

Kiedy pomiędzy Ciałem, Duszą, Umysłem i Sercem zachodzi konflikt i nie ma zgodności pomiędzy przekonaniami, emocjami, działaniem i poczuciem swojej Tożsamości, Ciało informuje nas właśnie poprzez chorobę.

Dlatego:

  • By złagodzić skutki choroby i wyleczyć ciało należy rozpoznać diagnozę, której dokonać może tylko lekarz specjalista. Zadbać o odpowiednią formę leczenia na tym poziomie i dobrać leki – jeśli jest taka konieczność.
  • Następnie rozpoznać, jaki konflikt kryje się za chorobą i jaką informację Dusza chce nam przekazać.

Tutaj z pomocą przychodzą nam metody alternatywne, które każdy zgodnie z własnym przekonaniem i wiarą może dobrać. Ta forma terapii będzie wymagać więcej wysiłku i odwagi, po to, by przekierować być może swoje emocje, wybaczyć, zmienić sposób postrzegania pewnych sytuacji lub dokonać zmian – realnych zmian.

Odwagi 🙂

 

Zajęcia z dziećmi i dorosłymi traktuję jako podpowiedzi do nieustannego odkrywania samej siebie. Nie ma dla mnie sytuacji bez wyjścia. Zawsze staram się znaleźć takie rozwiązanie, aby osoba, z którą współpracuję odnalazła swoje atuty i mocne strony. A ponieważ jestem świadoma również swoich wad i impulsywności w kontakcie z drugim człowiekiem poznaję siebie i ukierunkowuję moje niedoskonałości, by osiągnąć biegun pozytywny. 🙂 Lubię wchodzić w sytuacje nowe, które są dla mnie wyzwaniem, ponieważ jako osoba emocjonalna odkrywam siebie w nowych doświadczeniach. Dlatego moje motto to: „To czego się lękasz jest Twoim powołaniem”

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub też krytyczne i odmienne stanowisko od przedstawionego - zachęcam Cię do podzielenia się za mną :)

%d bloggers like this: